Facilitator International AB
  Meny
» Hem
» Företaget
» Metod
» Kunder/referenser
» Partners
» Länkar
» Kontakt

  Aktuellt
Kurs i Spiral Dynamics
2008-10-02

Spiral Dynamics kurs i SIFUs regi
2007-03-27

Flytt!
2005-12-22

Nordiskt Forum för Medling
2004-02-01

Nya produkter: CD och häfte
2003-09-15

Årlig Spiral Dynamics träff, i år i Malmö.
2003-08-03

Spiral Dynamics integral level 2
2003-05-13

Don Beck till Sverige!
2003-03-17

Myers-Briggs Type Indicator
2003-02-26

Mikael åter i egna bolaget
2002-11-13

Spiral Dynamics!
2002-03-08

Flyttning
2001-11-24

Adizes Sverige blir Adizes Scandinavia
2001-09-18

Mikael höll föredrag på IFTDO´s konferens i Brasilien.
2001-05-06

Mikael arbetar som konsult hos Adizes Sverige AB.
2001-02-01

Läs mer i arkivet

Länkar
Länkar
Andrew Cohen (www.andrewcohen.org)
Center for Human Emergence (www.humanemergence.org)
Clare W. Graves (www.clarewgraves.com/)
Eleonore Lind, medling, konflikthantering, samtalsterapi (www.medling.nu)
Global Values Network (www.globalvaluesnetwork.com/)
IFTDO (www.iftdo.org)
Integral Institue (www.integralinstitute.org)
Integral Naked (www.integralnaked.org)
Interaktiv presentation Spiral Dynamics (www.wie.org/_flash/sd.asp?hp=1)
ISPI (www.ispi.org)
Ken Wilber/Shambala (wilber.shambhala.com/)
MBTI - Konflikthantering (arbetsplatskonflikt.av.gu.se/2akad/lycken.html)
Nordic Integral (www.nordicintegral.com/)
Nordiskt Forum för Medling (www.n-f-m.org/)
Quantum Evolution konferens (www.quantum-evolution.org)
Spiral Dynamics (www.spiraldynamics.com)
Spiral Dynamics förklaring (www.formlessmountain.com/collage.html)
Spiral Dynamics Group (www.spiraldynamicsgroup.com)
Spiral Dynamics Integral -på svenska (www.spiraldynamics.se)
Spiral Dynamics/Don Beck (www.spiraldynamics.net)
Springfield Collage (www.spfldcol.edu)
The Arlington Institue (www.arlingtoninstitute.org/)
What is Enlightenment (www.wie.org)
  Annonser

Skaffa dig en egen .nu webbadress:
www.  








Producerad av: Business Objects AB